VIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Tym razem jednak zdalnie. Czy można recytować wiersze „zdalnie”? Można! I niektórym to naprawdę świetnie wychodzi!
I tak oto Zofia i Michał Brysiowie, uczniowie klasy IIIa, zajęli ex aequo III miejsce w kategorii klas I-III.
W kategorii klas IV-VI II miejsce zajęła Hanna Kałużka z klasy 6a.
Zadaniem uczniów było nauczyć się wiersza i fragmentu prozy w języku obcym (nasi zwycięzcy wybrali angielski) i nagrać film, w którym musieli wykazać się niezwykłymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi.
Gratulujemy!

 

 

Turniej

TURNIEJ KLAS IV

Dnia 12.02. odbył się doroczny Turniej Klas IV, w którym wzięli udział uczniowie klas 4a, 4b oraz klasy 4 ze Szkoły Podstawowej z Buczyny wraz z rodzicami. Impreza miała charakter sportowo-integracyjny.

W zmaganiach zarówno sportowych, jak i intelektualnych zwyciężyła klasa 4 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczynie; drugie miejsce, ex aequo, zajęli uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Radwanicach.

Dziękujemy pani Dorocie Kalecie-Tymowicz i panu Bartoszowi Różyckiemu za przygotowanie imprezy, podczas której wszyscy naprawdę świetnie się bawili.

sukces

KOLEJNY SUKCES MIKOŁAJA KAŁUŻKI!

14 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach odbył się VI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej, którego celem było uatrakcyjnienie nauki języków obcych oraz otwarcie uczniów na kulturę innych krajów.

Uczeń klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach, Mikołaj Kałużka, zajął II miejsce w kategorii klas IV-VII recytując zabawny wiersz oraz fragment prozy – „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa.

Mikołaj ma wyjątkowe zdolności zarówno recytatorskie, jak i aktorskie. Ma również świetną pamięć do zapamiętywania tekstu. To kolejny jego sukces; rok temu zajął III miejsce, a dwa lata temu miejsce I. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu w przyszłym roku!

KONCERT PRZEBOJÓW ŚWIĄTECZNYCH ‘CHRISTMAS CAROLS’

image033 Dnia 21 grudnia odbył się Koncert Przebojów Świątecznych ‘Christmas Carols’ przygotowany przez utalentowanych muzycznie i tanecznie uczniów klas 4-6.
Znane piosenki w języku angielskim wprowadziły całą szkolną społeczność w radosny, świąteczny nastrój.

Nasi szkolni piosenkarze/tancerze to:

 
 
 

  1. Klaudia Oczadło ‘Let it snow’
  2. Daria Fefczak, Oliwia Żyta ‘Silent night’
  3. Kinga Figas ‘Jingle Bells’
  4. Weronika Miszkiewicz, Klaudia Tryler, Olek Chrobak ‘Deck the halls’
  5. Ewa Stojke, Weronika Kiekierz, Julia Ludwisiak, Izabela Antosik, Maria Zawis, Izabela Woźniak ‘Santa Claus is coming to town’ (taniec)
  6. Konrad Wójcik ‘Merry Christmas Everyone’
  7. Antonina Niemczyk ‘Santa tell me’
  8. Laura Maciejewska, Zofia Kuroczycka ‘All I want for Christmas is you’
  9. Natalia Kasprzak ‘Last Christmas’

Za trud włożony w przygotowanie się do występów dziękują organizatorzy! Byliście znakomici!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego

W szkolnym, świątecznym konkursie języka angielskiego, w którym należało napisać jak najwięcej angielskich słów związanych z zimą i okresem bożonarodzeniowym, wygrali:

I miejsce – Blanka Waliszewska kl. 6a (64 wyrazy)
II miejsce – Oliwia Skrzypczak kl. 6a (62 wyrazy)
III miejsce – Kasjan Frankowski kl. 6b (57 wyrazów)

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom biorącym udział!

Piknik rodzinny w Dobromilu

Konkurencje sportowe, dmuchańce, występy artystyczne – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowano dla uczestników dorocznego Pikniku Rodzinnego w Dobromilu.

23 maja 2015 r. odbył się trzynasty już Piknik Rodzinny w Dobromilu. Tym razem wszyscy bawili się pod hasłem „Dłonie są krajobrazem serca. Laurka dla Laury”. Organizatorzy zapewnili doskonałą rozrywkę zarówno dla najmłodszych jak i tych troszkę starszych uczestników imprezy. I tak po występach artystycznych można było pohulać na dmuchanych zamkach, sprawdzić swe siły w rozmaitych konkurencjach sportowych (niezwykle emocjonujące okazało się przeciąganie liny), dosiąść prawdziwego rumaka, wybrać się na przejażdżkę wozem strażackim czy zamienić się w pięknego motyla lub zwinnego tygryska przy stanowisku malowania twarzy.  Po takich atrakcjach na wygłodniałych czekały grillowane kiełbaski oraz wielki sagan grochówki.

Na koniec, by tradycji stało się zadość, loteria! Główną nagrodę wygrał Szymon Olszewski – rower górski ufundowany przez państwa Alinę i Ferdynanda Burasów, właściciela obiektu Victoria, na terenie którego odbywa się coroczny Piknik Rodzinny.

Piknik Rodzinny to impreza dla wszystkich. Jest świetną okazją do integracji środowiska lokalnego oraz do dobrej zabawy dla małych i dużych.  Właśnie takie imprezy pokazują jak aktywni i zaangażowani w organizację takiego przedsięwzięcia są nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, a w szczególności Staroście Powiatu Polkowickiego, Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich , Pani Karinie Rusinko oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach za ufundowanie nagród dla dzieci.

WSTECZ