🕺🏼Bal ósmoklasistów 

Dnia 13 czerwca 2019 roku, w auli szkolnej ZSP, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej bawili się na balu ósmoklasistów🎉. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 tradycyjnym staropolskim polonezem. Pani Marta Wiertelak perfekcyjnie przygotowała młodzież, toteż burza oklasków była zasłużoną nagrodą dla wykonawców. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa, głos zabrał wychowawca klasy 8b, pan Kazimierz Laskowski, który po przywitaniu gościu, zaprosił wszystkich na część artystyczną🎭.
Następnie pod okiem pani Alicji Dosiak i pana Kazimierza Laskowskiego uczniowie zaprezentowali swoje show – przedstawienie sylwetek nauczycieli w formie kabaretu👌. Humorystyczne scenki z życia szkoły bardzo rozbawiły zaproszonych gości, a nasza młodzież wykazała się świetnym poczuciem humoru😃.
Niezwykłym momentem było wzruszające podziękowanie dla wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom naszych ósmoklasistów. 😊Ten bal nie byłby tak wyjątkowy gdyby nie Państwa zaangażowanie i pomoc👏🏻.
Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Bogusława Niemasz, a także Wójt Gminy – pan Paweł Piwko.
Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami ustawiali się do pamiątkowego zdjęcia z pierwszego prawdziwego balu w ich życiu📸. A po fotograficznej sesji był czas na poczęstunek🥗🎂, a później tańce i wspólną zabawę. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił DJ, który wyśmienicie bawił młodzież i dorosłych tak, że każdy z uczestników balu czuł się gwiazdą parkietu. Było wesoło i radośnie😄.
O 23:00 nadeszła chwila pożegnania, wszyscy odtańczyli ostatni taniec, a potem wraz z rodzicami rozeszli się do domów.
I tak oto zakończył się pierwszy od wielu lat bal ósmoklasistów😊.

Spacer Gwiazdeczek po ścieżce przyrodniczej

10 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Gwiazdeczki uczestniczyły w zajęciach
edukacyjnych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci zgłębiały wiedzę podczas spaceru po przedszkolnej ścieżce przyrodniczej na temat różnych gatunków roślin i zwierząt. Wśród naszych ulubieńców znalazł się między innymi Zając szarak, Lis, Jeleń szlachetny czy Jeż europejski. W ramach aktywności plastycznej, Gwiazdeczki stworzyły wspólnie wielkoformatową pracę plastyczną, przedstawiającą krzew różany. Przepiękne pąki to odbicia rąk naszych Gwiazdek. Po obejrzeniu tego, co już rośnie w ogrodzie, nie mogło zabraknąć
i naszej aktywności ogrodniczej. Dzieci samodzielnie zasiały nasiona kwiatów, które za jakiś czas dołączą do naszych okazów. W tak ciepłym i słonecznym dniu Gwiazdeczki ćwiczyły również sprawność fizyczną w zabawie orientacyjno – porządkowej „Idzie lis!”.

WSTECZ