XIV Międzypowiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego

„Każdy Taniec jest odkryciem nas samych”

Pod takim hasłem 17.10.2019 r. odbył się XIV Międzypowiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Polkowickiego. Jak zwykle wielu pozytywnych emocji doznali występujący jak i widzowie.

Na parkiecie sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowało się ponad 150 uczestników szkół z powiatów polkowickiego, lubińskiego i głogowskiego. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach tanecznych: duetach, miniformacjach i formacjach, w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VIII.

Komisja konkursowa w składzie: Paulina Wzorek, Elżbieta Łucka, Joanna Dawiec-Tychańska i Bartosz Hejmej w swojej ocenie brała pod uwagę choreografię i technikę tańca, pomysłowość, estetykę, dobór kostiumów i muzyki oraz ogólny wyraz artystyczny. Jak zwykle wybór najlepszych zespołów był trudny.

Konkurs odbył się w dwóch przedziałach wiekowych. Klasy I – III rywalizowały w kategoriach: Duet/Miniformacje oraz Formacje, natomiast klasy IV – VIII konkurowały w trzech kategoriach: Miniformacje, Formacje i Duety.

Puchary i pluszaki dla zwycięzców ufundowane przez Starostę Powiatu Polkowickiego otrzymali:

Klasy I-III

Kategoria Duet/Miniformacje:

I miejsce – „Crazy Jump”, Aslan; II miejsce – Ohanlon Abigail i Orzechowska Adrianna „Crazy Jump”; III miejsce – „Dancing Queen”, SP Jaczów

Kategoria Formacje:

I miejsce – ” Buczusie”, SP Buczyna; II miejsce – „Luzaczki”, SP 8 Lubin; III miejsce – „Asy z pierwszej klasy”, SP 14 Głogów

Klasy IV-VIII

Kategoria Miniformacje:

I miejsce – „Crazy Step”, SP Aslan; II miejsce – „Shock Dance”, SP 10 Głogów; III miejsce – „Goya”, SP 10 Głogów

Kategoria Formacje:

I miejsce – „Nastki z czterastki”, SP 14; II miejsce – Bu cza-cza”, SP Buczyna; III miejsce – „Shock Dance”, SP 10

Kategoria Duety:

I miejsce – Hanna Drozd, Marcelina Soja „Crazy Step”, SP Aslan; II miejsce – „Star Dame”, SP Jaczów; III miejsce – „Szósteczki”, SP 6

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje i cudowną zabawę!

Zapraszamy do galerii!

🕺🏼Bal ósmoklasistów 

Dnia 13 czerwca 2019 roku, w auli szkolnej ZSP, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej bawili się na balu ósmoklasistów🎉. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 tradycyjnym staropolskim polonezem. Pani Marta Wiertelak perfekcyjnie przygotowała młodzież, toteż burza oklasków była zasłużoną nagrodą dla wykonawców. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa, głos zabrał wychowawca klasy 8b, pan Kazimierz Laskowski, który po przywitaniu gościu, zaprosił wszystkich na część artystyczną🎭.
Następnie pod okiem pani Alicji Dosiak i pana Kazimierza Laskowskiego uczniowie zaprezentowali swoje show – przedstawienie sylwetek nauczycieli w formie kabaretu👌. Humorystyczne scenki z życia szkoły bardzo rozbawiły zaproszonych gości, a nasza młodzież wykazała się świetnym poczuciem humoru😃.
Niezwykłym momentem było wzruszające podziękowanie dla wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom naszych ósmoklasistów. 😊Ten bal nie byłby tak wyjątkowy gdyby nie Państwa zaangażowanie i pomoc👏🏻.
Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Bogusława Niemasz, a także Wójt Gminy – pan Paweł Piwko.
Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami ustawiali się do pamiątkowego zdjęcia z pierwszego prawdziwego balu w ich życiu📸. A po fotograficznej sesji był czas na poczęstunek🥗🎂, a później tańce i wspólną zabawę. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił DJ, który wyśmienicie bawił młodzież i dorosłych tak, że każdy z uczestników balu czuł się gwiazdą parkietu. Było wesoło i radośnie😄.
O 23:00 nadeszła chwila pożegnania, wszyscy odtańczyli ostatni taniec, a potem wraz z rodzicami rozeszli się do domów.
I tak oto zakończył się pierwszy od wielu lat bal ósmoklasistów😊.

Spacer Gwiazdeczek po ścieżce przyrodniczej

10 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Gwiazdeczki uczestniczyły w zajęciach
edukacyjnych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci zgłębiały wiedzę podczas spaceru po przedszkolnej ścieżce przyrodniczej na temat różnych gatunków roślin i zwierząt. Wśród naszych ulubieńców znalazł się między innymi Zając szarak, Lis, Jeleń szlachetny czy Jeż europejski. W ramach aktywności plastycznej, Gwiazdeczki stworzyły wspólnie wielkoformatową pracę plastyczną, przedstawiającą krzew różany. Przepiękne pąki to odbicia rąk naszych Gwiazdek. Po obejrzeniu tego, co już rośnie w ogrodzie, nie mogło zabraknąć
i naszej aktywności ogrodniczej. Dzieci samodzielnie zasiały nasiona kwiatów, które za jakiś czas dołączą do naszych okazów. W tak ciepłym i słonecznym dniu Gwiazdeczki ćwiczyły również sprawność fizyczną w zabawie orientacyjno – porządkowej „Idzie lis!”.

WSTECZ