Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

W czwartek 28 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców do lat 13. Nasi chłopcy podchodzili do turnieju jako obrońcy tytułu, który zdobywaliśmy w dwóch poprzednich latach.
Niestety tym razem się nie udało. Decydujący okazał się przegrany mecz z Polkowicami. Na pocieszenie zostaje nam drugie miejsce. Brawo chłopcy, powodzenia w dalszych startach.
Reprezentanci: Sebastian Korościel (K), Wiktor Pietruszka, Hubert Dąbrowski, Marcel Lelicki, Dominik Woźniak, Marek Demeszuk, Remigiusz Frankowski, Bartłomiej Libigocki, Korneliusz Lewandowski, Mateusz Węgrzynek, Arkadiusz Wołoszyn, Adrian Nogaj, Antoni Dominiak, Miłosz Wyrwa, Wojciech Konieczny.

III miejsce naszych młodych szczypiornistów!

24 listopada odbył się drugi tegoroczny turniej małej ligi piłki ręcznej „handball land”. W zawodach wzięło udział 9 drużyn w tym głogowskie SP7, SP 10, SP 12, SP Jaczów, SP Białołęka, SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP Przedmoście oraz ZSP Radwanice.

Po pierwszym turnieju czuliśmy duży niedosyt,  mimo bardzo dobrej gry i zajęcia w grupie ex aequo pierwszego miejsca, przez niekorzystny bilans bramek musieli się zadowolić piątym miejscem. W czwartkowym turnieju było już jednak lepiej. W grupie chłopcy spotkali się z głogowskim SP7 i już na początku wykorzystali słabe wejście w mecz swoich rywali uzyskując bezpieczną przewagę. Głogowianie jednak nie chcieli tak łatwo meczu odpuścić i w drugiej części odrabiali straty było już jednak za późno, a po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 6 do 4 dla naszej drużyny. W drugim grupowym meczu nasi szczypiorniści spotkali się z SP w Białołęce. Od początku dobrze weszli w mecz i uzyskali prowadzenie, które do koca powiększali rzucając ostatecznie 8 bramek.

Dzięki dwóm zwycięstwom udało się wygrać grupę i zameldować się wśród 3 drużyn grających o najwyższe lokaty. Niestety drużyny z SP10 i SP 12 okazały się w czwartek zbyt silne, a nam zabrakło pomysłu jak się tej sile przeciwstawić. Dwa przegrane mecze w finałach uplasowały naszą drużynę na 3 miejscu, a cały turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 z Głogowa.

Kadra: Kasjan Frankowski (kapitan, 12 bramek), Szymon Leitan (medal dla wyróżniającego się zawodnika, 3 bramki), Mikołaj Kałużka (2 bramki), Stanisław Steciąg, Karol Wojciechowski, Kosma Żurek, Jan Mietliński, Mateusz Zymiak, Marek Demeszuk, Remigiusz Frankowski, Sebastian Korościel (bramkarz).

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

Mocny start naszych młodych sportowców!

sztafet-radwanice Za nami mocno rozbiegany początek roku szkolnego . Od 1 września przygotowywaliśmy się do startów zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Poniżej mała relacja z trzech ostatnich startów.

Już 15 września 14 osobowa reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach pojechała do Lubina powalczyć w Strefowych Jesiennych Biegach Przełajowych na dystansach 400, 600 i 800m. W rywalizacji udział wzięło ponad 200 uczestników z powiatów Lubin, Głogów, Góra i Polkowice. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę dając z siebie wszystko i zajmując wysokie miejsca.

III miejsce Anastazja Budzińska 600m
V miejsce Oliwia Mila 400m
X miejsce Oliwia Skrzypczak

Kadra: Anastazja Budzińska, Oliwia Mila, Oliwia Skrzypczak, Kinga Nogaj, Amelia Tychańska, Zofia Kuroczycka, Natalia Wiśniewska, Kacper Węgrzycki, Remigiusz Frankowski, Adam Chodorowski, Jan Mietliński, Mikołaj Kałużka, Szymon Kęska, Maksymilian Terlikowski.

Dzień później nieco zmieniona i zregenerowana kadra wyruszyła walczyć w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo ZGZM. W zawodach wzięło udział 50 uczniów w 10 osobowych zespołach, z których każdy składał się z 5 chłopców i 5 dziewcząt. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia 1000m w terenie.

Po raz kolejny nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, po mocnym początku Mikołaja Kałużki stawka była wciąż bardzo zbita, na kolejnych zmianach startowali Oliwia Skrzypczak, Jakub Żyta, Kinga Nogaj, Jan Mietliński, Natalia Saczka i Szymon Kęska wszyscy utrzymywali dobre tępo. Mimo tego 3 pierwsze zespoły uzyskały nad nami sporą przewagę. Bardzo mocno zaznaczyła się dominacja sztafety z Gaworzyc, która pewnie dążyła do zwycięstwa, na drugim miejscu plasował się Chocianów. Nasi uczniowie tracili do zajmującej 3 miejsce sztafety z Przemkowa dobre 50 m. Trzy ostatnie zmiany spisały się dosłownie na medal, najpierw straty odrobili Natalia Saczka i Kasjan Frankowski (który na zmianę dobiegł już na 3 pozycji) uzyskując najlepszy czas w naszej sztafecie, ostatnia biegła Anastazja Budzińska, nasza biegaczka powiększyła przewagę nad zespołem z Przemkowa i na metę wbiegła na 3 pozycji  odnotowując czas tyko 3 sekundy gorszy od Kasjana.

Nie był to jednak koniec sportowych emocji we wrześniu.  Już w 23 w piątek wyruszyliśmy na Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe do Roztoki w składzie: Anastazja Budzińska, Oliwia Skrzypczak, Kinga Nogaj, Oliwia Mila, Natalia Wiśniewska, Remigiusz Frankowski, Szymon Kęska, Jakub Żyta, Kacper Węgrzycki, Mikołaj Kałużka.

Mimo, że nasi uczniowie dali z siebie wszystko konkurencja na zawodach rangi wojewódzkiej okazała się bardzo duża, zabrakło też trochę szczęścia na starcie (bardzo duża liczba startujących i prawy wąski prawy zakręt uniemożliwiał uzyskanie dobrego wyniku zawodnikom, którzy wystartowali wolniej co odczuła dotkliwie Anastazja Budzińska (3 miejsce w Finale Wojewódzkim w Wiosennych Biegach Przełajowych z poprzedniego roku szkolnego)). Najlepiej z naszych zawodników spisał się Remigiusz Frankowski uzyskując 10 rezultat na Dolnym Śląsku.

Wielkie podziękowania i gratulacja dla wszystkich startujących!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

radwa ra r

Zakończenie sezonu „Handball land”

[SinglePic not found]     Nasi chłopcy dobrze zaprezentowali się w zawodach podsumowujących sezon Małej Ligi Piłki Ręcznej „Handball land”. Po zwycięstwie nad szkołą z Przedmościa i porażce z SP w Jerzmanowej o zwycięstwie w grupie decydował bilans bramek, który niestety nie był dla nas korzystny i finał uciekł nam sprzed nosa. Ostatni turniej był jakby odzwierciedleniem całego sezonu. Często o zajmowanych przez nas miejscach decydowały detale. Już w pierwszym turnieju w głogowskiej dwunastce zajęliśmy 3 miejsce po remisie bramkowym w bezpośrednim meczu i punktowym w turnieju ulegliśmy przez niekorzystny bilans bramek gospodarzom. Dwa kolejne turnieje rozgrywane bez lidera drużyny i najlepszego zawodnika turnieju w SP12 Marcela Śmietany zakończyły się V miejscem. Po powrocie kapitana przyszedł czas na turniej na własnej hali. Po zaciętej walce w grupie udało się wejść do małego finału, gdzie w niezwykle dramatycznym meczu chłopcy w karnych zwyciężyli z SP w Jaczowie zdobywając 3 miejsce. Najbardziej udanym i zostawiającym wielki niedosyt był turniej w Gaworzycach. Po bardo dobrej grze w grupie w półfinale trafiliśmy na SP12 z Głogowa. Był to najlepszy mecz naszych chłopców w całym cyklu. Po podstawowym czasie gry i niesamowicie zaciętym meczu znów zremisowaliśmy z wicemistrzem rozgrywek 8:8. O tym kto zagra z SP10 w finale zdecydować miała złota bramka. Niestety szczęście nie dopisało i rywale po losowaniu zostali przy piłce. Chłopcom nie udało się jej odzyskać, a dwunastka w finale pokonała niepokonaną dotąd ani później drużynę z głogowskiej dziesiątki. Na osłodę został nam mecz o III miejsce z Jerzmanową, jednak po tak bolesnej porażce chłopaki nie dali rady się odbudować, ulegli i skończyliśmy z IV miejscem.

W rezultacie pierwsze miejsce w lidze zajęła SP 10 z Głogowa, która wygrała niemal wszystkie turnieje cyklu (prócz turnieju w Gaworzycach gdzie zajęli 2 miejsce za sp12). Na drugim miejscu uplasowała się 12 z Głogowa, a 3 SP z Jerzmanowej, która w bezpośrednich spotkaniach z naszymi chłopcami dwukrotnie wywalczyli 3 miejsce co dało im brązowy medal w klasyfikacji generalnej. Nasza szkoła zajęła 4 lub 5 miejsce w lidze (niestety nie było to oficjalnie rozstrzygnięte).

Był to dla nas bardzo dobry rok, otarcie się o strefę medalową w lidze podczas pierwszego sezonu i rozegranie wyrównanych spotkań z jednym z liderów rozgrywek trzeba uznać za dobry wynik. Cieszy również, że udało się zainteresować tylu młodych chłopców z naszej gminy piłką ręczną.  Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji „Handball land”.

Zespoły biorące udział w lidze: SP10, SP12, SP7 w Głogowie, SP w Jerzmanowej, ZSP w Radwanicach, ZSE w Białołęce, SP w Gaworzycach, SP w Jaczowie i SP w Przedmościu.

Nasi zawodnicy: Marcel Śmietana, Kasjan Frankowski, Mikołaj Kałużka, Kasper Gałęzowski, Stanisław Steciąg, Nikodem Bogoń, Szymon Leitan, Kajetan Figas, Marcel Mazur, Szymon Malinowski, Jan Mietliński, Tadeusz Mietliński, Karol Wojciechoski.

Dolnośląskie Wiosenne Biegi Przełajowe – Kotla

20160421_125644    W dniu 21.04.2016 w Kotli odbyły się Dolnośląskie Wiosenne Biegi Przełajowe. Uczniowie ZSP w Radwanicach rywalizowali w 2 grupach wiekowych na 3 dystansach 400, 600 i 800m. Po bardzo udanych zawodach strefowych w Jakubowie nasi reprezentanci mieli wielki apetyt na kolejny sukces i nie zawiedli!

W pierwszym biegu (400m dziewcząt) Anastazja Budzińska po trudnym starcie (ok. 40 uczestniczek) wywalczyła trzecie miejsce.

Niestety w kolejnym biegu (400 m chłopców) nie dopisało nam szczęście, w momencie startu na trasie przed naszymi zawodnikami stał jeden z trenerów, którego najwyraźniej nie zauważył starter – zrobiło się strasznie tłoczno i nasi chłopcy (Kasjan Frankowski, Mikołaj Kałużka, Jakub Żyta i Szymon Kęska) dużo stracili na starcie i nie mieli szans na nadrobienie straty na tak krótkim dystansie. Wielka szkoda zważywszy na wyniki biegów strefowych (Kasjan Frankowski I miejsce, Mikołaj Kałużka V)

   Kolejny bieg – 600m dziewcząt – również nie był dobry dla naszych reprezentantek. Startujące w dużej grupie Kinga Nogaj i Roksana Kowal po 100 m trasy musiały się zmieścić w bardzo wąskim przejściu (ok. 2 m). Niestety dziewczyny nie dobiegły tam jako pierwsze, zrobiło się bardzo ciasno i w rezultacie musiały się zatrzymać co uniemożliwiło im zajęcie czołowych miejsc.

   Na szczęście bieg na 800 m chłopców odbył się już bez problemów organizacyjnych. Startujący na tym dystansie Marcel Śmietana ( I w biegach strefowych w Jakubowie) od startu trzymał się w czołowej szóstce, a po dynamicznym finiszu na ostatniej prostej wywalczył IV miejsce.

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących!

ZAPRASZAMY DO GALERII

Finał Strefowy Wiosennych Biegów Przełajowych – Jakubów

20160414_111840   W dniu 14.04.2016 r. w Jakubowie odbył się Finał Strefowy Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS, których organizatorem był UKS ,,Alternatywa’’ działający przy Gimnazjum w Radwanicach.

Młodzież z gminy Radwanice będąca uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gimnazjum w Radwanicach odniosła znaczące sukcesy w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach udział wzięło łącznie 197 zawodników z powiatu lubińskiego, głogowskiego i polkowickiego.

Pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych oraz złote medale zdobyli:

– Kasjan Frankowski – ZSP w Radwanicach
– Marcel Śmietana – ZSP w Radwanicach
– Klaudia Kusiak – Gimnazjum Radwanice

Drugie miejsce i srebrny medal zdobyli:

– Paulina Rymarowicz – Gimnazjum Radwanice
– Kinga Talarska – Gimnazjum Radwanice

Trzecie miejsca i brązowy medal zdobyli:

Julia Kozłowska – Gimnazjum Radwanice
Jakub Rymarowicz – Gimnazjum Radwanice

Piąte miejsce i wyróżnienie zdobyli:
Anastazja Budzińska – ZSP w Radwanicach
Mikołaj Kałużka – ZSP w Radwanicach

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Świetny wynik naszych młodych sportowców

20160331_132156    Nasi piłkarze ręczni zajęli III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP w Radwanicach organizowanego w ramach małej ligi piłki ręcznej „Handball land”. W turnieju wzięło udział 9 drużyn ( SP 7,10 i 12 z Głogowa, SP Jerzmanowa, SP Jaczów, SP Białołęka, SP Gaworzyce, SP Przedmoście i ZSP w Radwanicach) łącznie pond 110 młodych sportowców.

Nasi chłopcy rozpoczęli turniej pewnym zwycięstwem z SP7, bramki rzucali Kasjan Frankowski i Marcel Śmietana, a dobra gra w obronie pozwoliła zachować bramkarzowi czyste konto w rezultacie mecz zakończył się wynikiem 8:0. Po tak rozpoczętej rywalizacji brakowało nam już tylko zwycięstwa z SP w Białołęce żeby wejść do strefy medalowej. Od początku spotkania chłopaki zaczęli skoncentrowani i wyszli na prowadzenie. Mecz układał się bardzo dobrze i na kilka minut przed końcem mieliśmy 3 bramkowe prowadzenie. Niestety w końcówce spotkania utrata koncentracji sprawiła, że na 30 sekund przed końcem spotkania chłopcy prowadzili już tylko jedną bramką. Wydawało się jednak, że wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko, ponieważ to my byliśmy przy piłce, niestety niedokładne podanie w ostatnich sekundach przejęli przeciwnicy i po szybkiej kontrze rywale zremisowali 4:4. Sytuacja w grupie bardzo się skomplikowała. Wiedzieliśmy, że jeśli przegramy mecz z niepokonaną w całym cyklu reprezentacją SP10 w Głogowie o awansie do strefy medalowej zadecyduje stosunek bramek, a tylko zwycięstwo pozwoli na grę w finale. Do meczu z SP10 chłopcy przystąpili bardzo zdeterminowani, dodatkowo podrażnione ambicje po remisie z SP Białołęka  i to, że grali na swoim boisku dodawało im dodatkową motywację. Spotkanie od początku układało się dobrze, po pierwszej akcji prowadziliśmy jedną bramką, jednak przeciwnicy nie pozostawali dłużni. Graliśmy jak równy z równym do stanu 3:3, wtedy bramkarz z Głogowa (wybrany później bramkarzem turnieju) zaczął grać jak z nut i nie wpuścił już ani jednej bramki, za to jego koledzy rzucili jeszcze 2 bramki i spotkanie zakończyło się 5:3 dla SP10. Pewne było, że w finale zagra SP10 z SP Przedmoście ( zwycięzcą drugiej grupy) my czekaliśmy jeszcze na wynik meczu SP7 z SP Białołęka, która wciąż miała matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie ( w przypadku wygranej różnicą 13 bramek to Białołęka wchodziła do małego finału). Białołęka wygrała wprawdzie mecz lecz nie zbliżyła się do wyniku premiującego grą w małym finale. W meczu o III miejsce chłopcy z Radwanic spotkali się z reprezentacją szkoły w Jaczowie. Spotkaniu na początku było bardzo wyrównane, potem jednak przeciwnicy rzucili 2 bramki, a nasi chłopcy nie wykorzystywali sytuacji. Na 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy 2:4 i puchar za III miejsce oddalał się. Świetnymi rzutami z dystansu popisał się jednak nasz kapitan (Marcel Śmietana) doprowadzając do wyrównania. Na kilka sekund przed końcem spotkania przeciwnicy wyprowadzali akcję, po kilku podaniach piłka trafiła do króla strzelców turnieju i ten pokonał naszego bramkarza. Sędzia po konsultacjach z sędziami technicznymi bramki jednak nie uznał ponieważ padła po zakończeniu czasu meczu, a o wyniku zadecydować miały rzuty karne. Z każdej drużyny wybranych zostało 3 rzucających (Marcel Śmietana, Kasjan Frankowski, Nikodem Bogoń). Zaczynał Marcel i pewnie wykorzystał swój rzut prowadziliśmy 1 do 0 nasz kapitan występował również w nietypowej dla siebie roli bramkarza, przeciwnik spudłował. Następny podchodził Kasjan Frankowski rzucił precyzyjnie w prawy dolny róg, bramkarz niestety wyczuł jego intencje i popisał się świetną obroną. Na szczęście nasz bramkarz nie pozostał mu dłużny i też obronił rzut rywali. Po nie udanym rzucie Nikodema w 3 serii dalej prowadziliśmy jedną bramką i to przeciwnik musiał rzucić aby sędzia zarządził dogrywkę, rzucił mocno precyzyjnie ale końcówkami palców nasz bramkarz sparował piłkę poza linię końcową. Trzecie miejsce było nasze! W wielkim finale drużyna z Przedmościa spotkała się z niepokonaną drużyną z SP10. Po bardzo emocjonującym meczu mimo bardzo dobrej postawy Przedmoście uległo niepokonanej w tegorocznym cyklu turniejów „Handball land” SP10.

ZAPRASZAMY DO GALERII

20160331_104026   20160331_121413   20160331_131814

Zwycięska reprezentacja

21.11.2015r. reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach zwyciężyła w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych organizowanym w ramach cyklu zawodów sportowych finansowanych przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. W turnieju wzięło udział 7 zespołów z różnych miejscowości. Jest to już drugie zwycięstwo naszych chłopców w tym cyklu zawodów (po turnieju piłki nożnej w Jerzmanowej).
Nasi chłopcy rozpoczęli zawody nieco spięci i w pierwszym spotkaniu ulegli drużynie z Grębocic. Nerwowość w obronie i nieskuteczność w ataku znacznie skomplikowały naszą sytuację w grupie. Na szczęście w kolejnych meczach chłopcy poprawili jakość gry i zwyciężyli kolejno z: Polkowicami, Białołęką i w finale z Chocianowem.

Gratulacje!!!

20151121_132106[1]

Wydarzenia sportowe

W dniu 07.02.2015r. chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej. Do rywalizacji o tytuł mistrza i możliwość reprezentowania Powiatu Polkowickiego w turnieju strefowym stanęły najlepsze drużyny  z okolicznych gmin. Nasi chłopcy  stoczywszy wiele emocjonujących pojedynków  ostatecznie zakończyli turniej na III pozycji ustępując tylko zespołowi z Polkowic i drużynie z Chocianowa, która zajęła 1 miejsce. (skład: Krystian Kijaszko kapitan, Kasjan Frankowski, Marcel Śmietana, Mateusz Zaorski, Norbert Raś, Krystian Kołodziej, Kacper Przywara, Konrad Gandecki, Robert Maciejewski, Maciej Przybysz i Denis Wyrwa)

20150217_095953

                Już w niecałe 2 tygodnie później 17.02.2015r. chłopcy z naszej szkoły znów stanęli do sportowej rywalizacji. Tym razem walcząc o najwyższe laury w Strefowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.  Mocno osłabiona przez panującą grypę reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w niepełnym składzie wyruszyła do Białołęki. Wszystkie zespoły prezentowały równy wysoki poziom, a o ostatecznych wynikach decydowały detale. Nasi chłopcy znów zajęli III miejsce przegrywając jedynie z gospodarzami i zwycięską drużyną ze Ścinawy, która wywalczyła sobie prawo do reprezentowania strefy legnickiej w następnej fazie turnieju. (skład: Kacper Ciupak kapitan,  Marcel Śmietana, Mateusz Zaorski, Konrad Gandecki, Mateusz Hynek, Tobiasz Januszko, Wojciech Nogaj).

Clipboard01

WSTECZ