„JESTEM ŚLIMACZKIEM”

 

Wychowankowie przedszkola, z grupy „Skrzaty”, przyłączyli się do Akcji #jestemślimaczkiem mającej na celu zwiększenie świadomości i pogłębienie wiedzy na temat problemów ze słuchem. Dzieci wspólnie obejrzały film pokazujący jak działa ludzkie ucho, rozpoznawali dźwięki z najbliższego otoczenia, odczytywali mowę z ust, a także projektowali aparaty słuchowe, aby były kolorowe i żeby dzieci, które muszą je nosić mogły się nimi chwalić, a nie wstydzić.

 

 

 

Plastyczne warsztaty zimowe już za nami!

W listopadowe popołudnie uczniowie naszej szkoły spotkali się na warsztatach plastycznych. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, więc tematem przewodnim były ozdoby świąteczne. Wszyscy bardzo się zaangażowali w pracę i w mgnieniu oka powstawały piękne Mikołaje, lampiony oraz małe aniołki.
Stworzone przez dzieci prace z pewnością posłużą za idealną dekorację w nadchodzących wyjątkowych dniach. To już nasze kolejne wspólne spotkanie, które upłynęło w ciepłej i miłej atmosferze.

 

W ramach Konkursu należy wymyślić słowa – paronimy np. mak – hak, czyli wyrazy o podobnym brzmieniu, ale innym znaczeniu i wykonać do nich ilustrację. Słowa mogą dotyczyć rzeczowników, czasowników, przymiotników. Paronimy mogą tworzyć co najmniej pary, ale mogą znaleźć się także trójki, czwórki, a nawet dłuższe ich zbiory.

Pracę należy dostarczyć do gabinetu logopedycznego, do p. Małgorzaty Malczeskiej lub zostawić u wychowawcy klasy I-III.

Serdecznie zachęcam wszystkie dzieci do udział 😉

Poduszeczki „od serca”

11 października uczniowie klasy III b przyłączyli się do akcji „Razem dla Weroniki”. Mama Aurelki zaproponowała, aby wykonać poduszeczki na kiermasz. W piątek rano przyszła do klasy z poduszeczkami, a zadaniem dzieci było napełnienie ich. W pracy dzieciom pomagała p. Agnieszka Kulig. Poduszeczki wypełniły się nie tylko białym puchem, ale również serdecznością, zrozumieniem i chęcią niesienia pomocy. Każda z nich trafiała w sprawne ręce p. Ani Rachwalskiej, która zaszywała te wszystkie dobre uczucia wewnątrz poduszek. Ich kształty były różne: serduszka, chmurki, kwadraty.
Te piękne dzieła dziecięcych rączek trafiły na kiermasz podczas „XII Biegu ku pamięci św. Jana Pawła II”. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostały przekazane 7 – letniej Weronice – uczennicy naszej szkoły.

Autor: Izabela Jokiel

 

 

SZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNO-RECYTATORSKI ,,SPRAWNY JĘZYCZEK”

W czwartek, 30 maja 2018, w auli  naszej szkoły, odbył się pierwszy Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Sprawny Języczek”. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas I-III.
Celem konkursu było budzenie zainteresowań literackich oraz propagowanie poprawnej wymowy. Uczniowie zaprezentowali wierszyki przepełnione trudnymi głoskami, ćwiczonymi podczas zajęć logopedycznych oraz w domu.
Występom towarzyszyło wiele emocji. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu. Za włożoną pracę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i niewielkie upominki.
A oto wyniki:
I miejsce- Aleksandra Maćkowiak kl. 1a
II miejsce- Katarzyna Szozda i Adrianna Mazur
III miejsce- Teodor Leitan
Wyróżnienie:
Tymoteusz Żydziak
Barbara Czerwińska
Maciej Jarosz
Hanna Pokora

Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”

Kl. I
I m. – Bartosz Pulkowski
II m. – Aleksandra Maćkowiak
Kl. II
I m. – Zofia Chalaba
II m. – Lena Krasicka
III m . – Aurelia Rachwalska, Hanna Bobela
Wyróżnienia: Alicja Kołodziej, Natalia Krawiec, Lena Kwoka,
Julia Leja, Szymon Tryler
Kl. III
I m. – Błażej Fudali
II m. – Tymoteusz Żydziak
III m. – Natalia Walacik
Wyróżnienia: Oskar Olszewski, Mateusz Smulski, Antoni Janas,
Kamil Skrzypczak
Kl. IV-VIII
I m. – Miłosz Wyrwa
II m. – Hubert Dąbrowski
III m. – Amelia Dąbrowaka, Zuzanna Jamrozik
Wyróżnienia: Natalia Głodowicz, Roksana Dąbrowska, Olga Płaskoń,
Daria Płaskoń, Wiktoria Stefan, Michał Worhacz

autor: Izabela Jokiel

Witaj Maj, piękny Maj!!!

07 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Przez kilka dni każda z klas uczyła się wybranej piosenki. We wtorek dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Uformowały radosny korowód i udały się pod Urząd Gminy w Radwanicach. Tutaj dzieci powitał wójt p. Paweł Piwko. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń „Mazurek 3 Maja”. Potem każda z klas zaprezentowała przygotowaną piosenkę. I tak: kl. I – „Jesteśmy Polką i Polakiem”, kl. II – „Płynie Wisła, płynie”, a kl. III – „Jak długo w sercach naszych”. Na zakończenie spotkania dzieci odpowiedziały na pytania p. wójta zadane słowami wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Gospodarz Urzędu Gminy podziękował dzieciom za odwiedziny i wręczył słodki poczęstunek.
Kolejnym punktem dnia był spacer pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tutaj dzieci dowiedziały się, że pomnik został ufundowany w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i jest hołdem oddanym temu wielkiemu Polakowi przez mieszkańców gminy Radwanice.
Po powrocie do szkoły uczniowie spotkali się w auli, gdzie wysłuchali opowiadania p. Izabeli Jokiel o wydarzeniach z 3 maja 1791 r. oraz obejrzeli prezentację multimedialną „Polskie symbole narodowe”.

 

 

 

 

 

 

autor: Izabela Jokiel

Wyniki gminnego etapu konkursu plastycznego „Bocian – niezwykły ptak i jego świat”

Kl. I
I m. – Bartosz Pulkowski
II m. – Natalia Mikołajewicz
III m. – Jaśmina Bednarz, Olaf Leśniak
Wyróżnienia: Michalina Konieczna
Kl. II
I m. – Oskar Kulig
II m. – Marcin Kejna
III m. – Nadia Frątczak, Oskar Miklarz
Kl. III
I m. – Oskar Kawecki
II m. – Vanessa Kałuża, Filip Orda
III m. – Jakub Gliniak, Tymoteusz Żydziak
Wyróżnienia: Magdalena Pakieła, Hubert Sip
Kl. IV-VIII
I m. – Julia Kusiak, Oliwia Chodak
II m. – Amelia Piwko, Alicja Kasprzak
III m. – Zuzanna Łukawska, Natan Fiodor
Wyróżnienia: Joanna Grabowska, Oliwia Wielgosz,
Jagoda Kurzyńska, Błażej Sawicki
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie regionalnym!!!

autor: Izabela Jokiel

WSTECZ