XIV GALA TALENTÓW

Radwanice 2016/2017

             Dzień 20 czerwca 2017 roku był w Szkole Podstawowej im. Mariana Falskiego w Radwanicach dniem wyjątkowym. Tego bowiem dnia odbyła się XIV już Gala Talentów. Uroczystość tak, jak co roku, jest miejscem, w którym spotykają się uczniowie wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami i sukcesami w wielu dziedzinach, ich rodzice oraz liczni przyjaciele szkoły. Zaproszonymi gośćmi byli: pan Wójt – Paweł Piwko, dyrektor gimnazjum pani Stanisława Trzeszcz, dyrektor GOK-u pani Renata Piasecka-Friczka, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej pani Katarzyna Burzyńska, Sołtys wsi Radwanice pani Barbara Kula, przedstawiciele Rady Rodziców panie: Krystyna Dąbrowska i Bogusława Kwoka. Pani Dyrektor Bogusława Niemasz, po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, podziękowała za dobre serce, wspaniałomyślność i szczodrość osobom, którzy współtworzyli to wydarzenie oraz przyczyniają się do kształtowania wizerunku szkoły.

Nasza szkoła jest organizatorem konkursów powiatowych, międzypowiatowych oraz ogólnopolskich, a nasi uczniowie niejednokrotnie zostawali laureatami tych konkursów,  z czego każdy z nas – nauczycieli, rodziców, opiekunów – jest dumny. Wysokie wyniki nasi najlepsi  osiągają m.in. w dziedzinie: sportu, muzyki, tańca, recytacji, plastyki i wielu innych konkursach przedmiotowych. Dlatego pani Dyrektor miała kogo nagradzać! Wręczyła listy gratulacyjne i dyplomy nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom, dziękując im za wspieranie rozwoju swoich dzieci.

Ceremonię przygotowaną przez grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły uświetniły liczne występy. Pani Ewa Krawczyk zaprezentowała nam utwór ,,White Winter Hymnal” z repertuaru Petatonix, grono pedagogiczne zaśpiewało szkolną pieśń pt. ,,Nasza Szkoła”, usłyszeliśmy też piękny wokal Antoniny Niemczyk oraz mieliśmy okazję podziwiać występy zespołu tanecznego, którego opiekunem jest pani Beata Orator. Pod batutą Aleksandry Stramy, obecna na sali publiczność, mogła podziwiać śpiew szkolnego chóru, który od wielu lat jest w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych ,,Akademia Chóralna – śpiewająca Polska”. Uczeń klasy II – Hubert Stadnik – zagrał na keyboardzie utwór Carla Reinecke pt. ,,Sonatina C-dur” oraz ,,Taniec cygański” Feliksa Rybickiego, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Zagrał także na skrzypcach uczeń klasy V – Kosma Żurek, a nasze nauczycielki pani Beata Orator i Ewa Krawczyk wykonały utwór ,,Księga Życia”.

Podczas naszego święta można było także zobaczyć prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią Dorotę Kaletę – Tymowicz, w której wypisane były nazwiska i osiągnięcia wszystkich zasłużonych uczniów, a także poczęstować się ciastem i owocami przygotowanymi dla gości.

Jak co roku Gala dostarczyła dużo emocji, zachwytu i radości, bo jak wiemy ,, Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka…”.

Do zobaczenia za rok!

ZAPRASZAMY DO GALERII

XII MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO

Kolorowe stroje, dynamiczną muzykę i wysokie umiejętności młodych tancerzy mogliśmy podziwiać w ubiegły czwartek 1 czerwca w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Odbył się tam XII Międzypowiatowy Konkurs Tańca Nowoczesnego, w którym uczniowie szkół podstawowych z Głogowa, Polkowic, Lubina, Radwanic i Buczyny walczyli o puchary i dyplomy. Tańczących oceniało profesjonalne jury w składzie:

  1. Joanna Dawiec-Tychańska
  2. Anna Adamus-Krawczyk
  3. Bartłomiej Gers-Nienartowicz

Tancerze podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III oraz klasy IV – VI.

Wyniki wyglądają następująco:

Kategoria duety klas I – III:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z GŁOGOWA

III miejsce zajęła          SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 Z GŁOGOWA

Kategoria miniformacje klas I – III:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 Z GŁOGOWA

III miejsce zajęła          SZKOŁA PODSTAWOWA Z CHOCIANOWA

Wyróżnienie                 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z GŁOGOWA

Kategoria formacje klas I – III:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 Z LUBINA

III miejsce zajęła          SZKOŁA PODSTAWOWA Z CHOCIANOWA

Wyróżnienie                 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 Z GŁOGOWA

Kategoria duety klas IV – VI:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 Z GŁOGOWA

III miejsce zajęła          SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 Z GŁOGOWA

Wyróżnienie                 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z GŁOGOWA

 

 

Kategoria miniformacje klas IV – VI:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 Z GŁOGOWA

III miejsce zajęła          —————–

Kategoria duety klas IV – VI:

I miejsce zajęła             SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 Z GŁOGOWA

II miejsce zajęła            SZKOŁA PODSTAWOWA Z BUCZYNY

III miejsce zajęła          SZKOŁA PODSTAWOWA ASLAN Z GŁOGOWA

Wyróżnienie                 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 Z LUBINA

 

 

Dziękujemy za wspaniałe emocje i cudowną zabawę. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 

LEKCJE OTWARTE Z MATEMATYKI DLA RODZICÓW I DLA NAUCZYCIELI

lekcja_otwarta_miedz_szkola_0001 W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w Radwanicach realizowali projekt Miedziana Szkoła Matematyczna w ramach działań Fundacji KGHM Polska Miedź.

Po zakończonym projekcie grupa uczniów klas 4-6, biorących udział w tych zajęciach, poprosiła o lekcję otwartą dla rodziców. W związku z tym wysłaliśmy do nich zaproszenia, a także do nauczycieli z powiatu polkowickiego.

Tematem pierwszej lekcji otwartej (dla rodziców) było  „Budowanie wielokątów  o określonych własnościach”. Na lekcję przyszli rodzice ,a nawet dziadek. Nasi goście mieli obawy, że będą pytani z matematyki, ale po chwili okazało się, że sami chętnie się zgłaszali z prawidłowymi odpowiedziami.

Podczas lekcji zostały wykorzystane pomoce dydaktyczne , które zostały zakupione  dla szkoły w ramach projektu oraz karty pracy. Na koniec zaproponowaliśmy gościom, żeby wspólnie z dziećmi zagrali w Rummikuba. Niektórzy rodzice postanowili, że zakupią tę grę, żeby kontynuować wspólną zabawę w domu. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Tematem drugiej lekcji otwartej (dla nauczycieli) były  „Pola i obwody wielokątów z wykorzystaniem zestawów Pentomino”. Przybyli nauczyciele obserwowali przebieg lekcji, ale także aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykonując zadania podobne do tych, które wykonywali uczniowie. Na koniec zajęć poprosiliśmy gości do wspólnej gry z dziećmi w Rummikuba. Niektórzy nauczyciele pierwszy raz grali, ale po zapoznaniu się z zasadami i z pomocą doświadczonych uczniów świetnie dawali sobie radę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w tych zajęciach!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

lekcja_otwarta_miedz_szkola_0013   lekcja_otwarta_miedz_szkola_0027   lekcja_otwarta_miedz_szkola_0008

Wyniki Małej Olimpiady Matematycznej

WYNIKI KONKURSU MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA 2016/2017

1. Blanka Waliszewska kl.6a 15p. – I miejsce
2. Michalina Łykus kl. 6b 12p. – II miejsce
3. Karol Mazur kl. 5a 11p. – III miejsce
4. Oliwia Skrzypczak kl.6a 9p.
5. Karol Wojciechowski kl.6a 9p.
6. Mikołaj Kałużka kl.6b 9p.
7. Amelia Tychańska kl.6b 6p.
8. Jakub Kałapus kl.6a 4p.

Blanka Waliszewska z punktacją 15p. zakwalifikowała się do etapu powiatowego! Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie!

Komisja konkursowa :
Katarzyna Czaczyk
Anna Jankowska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

dsc02888 W dniu 30.09.2016 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Radwanic włączył się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W szkole pojawiły się plakaty, schody szkolne zostały oklejone  działaniami z tabliczki mnożenia. Zostało to bardzo pozytywnie przyjęte zarówno przez uczniów, pracowników szkoły i rodziców.

Informację o rozpoczęciu SDTM przekazano przez radiolę szkolną. Na początku patrole egzaminacyjne chodziły do klas 3-6 i przepytywały z tabliczki mnożenia wszystkich obecnych uczniów i nauczycieli. Następnie patrole odwiedziły pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, z których 95% podeszło do egzaminu. W następnej kolejności patrole wraz z koordynatorami wyszły na zewnątrz. Idąc do siedziby gminy Radwanic, przepytywały napotkanych przechodniów, którzy próbowali swoich sił w tabliczce mnożenia. W Urzędzie Gminy uczniowie egzaminujący wystraszyli trochę pracowników, ale jaka była potem radość, gdy się okazało, że dorośli jeszcze coś pamiętają. Uczniowie bardzo chcieli sprawdzić także wiedzę Wójta Gminy. Niestety nie zastali go, ponieważ uczestniczył w inauguracji roku akademickiego.

Każdy z uczestników, który zdał egzamin, otrzymywał od uczniów odznakę „Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA” oraz Certyfikat. Uczniowie przeprowadzający egzaminy gratulowali egzaminowanym.

Dzieciom bardzo się podobał ten dzień i wyraziły chęć brania udziału w podobnych akcjach.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w tym dniu. Zachęcamy do odświeżania wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia i zapraszamy do udziału w podobnych akcjach i w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia za rok.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

dsc02861   dsc02848    dsc02893

II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY „NA FINISZU”

   W dniu 3 marca 2016r. w Szkole Podstawowej w Buczynie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Na Finiszu” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych gminy Radwanice. Głównym celem konkursu było przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematyczno-przyrodniczej przy rozwiązywaniu ogólnopolskiego sprawdzianu. Wydarzenie  miało również na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita zabawa.

Reprezentantami naszej szkoły były: Roksana Żerebecka, Natalia Kuminek oraz Sylwia Kobzda. Uczniowie obu szkół wykazali się dużą wiedzą matematyczno-przyrodniczą i każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Zwycięzcą konkursu został Szymon Kłos, reprezentant SP Buczyna, na drugim zaś miejscu znalazła się Roksana Żerebecka.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod tym linkiem: https://spbuczyna.edupage.org/news/#209

Gratulacje!!!

ZAPRASZAMY DO GALERII

20160303_103742   20160303_103736   20160303_112017

Matematyka na Wesoło

    Dnia 10 marca 2016r. odbył się w naszej szkole turniej klas IV- VI pod hasłem „Pobawmy się matematyką”, promujący królową nauk. Społeczność uczniowska rozwiązywała zadania wymagające logicznego myślenia, znajomości podstaw matematyki. W tym dniu uczniowie klas czwartych byli prostokątami, klas piątych- równoległobokami. Natomiast uczniowie klasy szóstej- trapezami.

    Przedstawiciele klas robili zakupy w sklepie, rysowali figury, rozwiązywali zadania. Bawili się w skojarzenia. Również wykazywali się umiejętnościami szybkiego liczenia ( tabliczka mnożenia, działania z piłką) i sprytem.
Klasy dopingując swoje drużyny zdobywały dodatkowe punkty. Zadania rozwiązywali również kibice. Zespoły klasowe wykonywały plakaty pt. „Wiosna” z wykorzystaniem przydzielonych figur geometrycznych. Ostatnią konkurencją było dzielenie ciasta upieczonego przez rodziców.

    Zwycięzcą turnieju została klasa 4a. Drugie miejsce zajęła klasa 5b. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom klasy 5a. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, słodycze, grę „Rummikub” oraz karty „Uno”. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Turniej przygotowały:
Katarzyna Czaczyk
Eleonora Pawella

ZAPRASZAMY DO GALERII

p1090120   p1090117   p1090149

 

WSTECZ