Laureaci gminnego konkursu SKO „Moja Karta”

W kategorii klas I – III

I miejsce Lena Widawska

II miejsce Paweł Herman

Bartosz Pulkowski

III miejsce Hanna Bobela

Jakub Kucharski

Wyróżnienie : Julia Leja

Antoni Łuka

Jakub Stadther

Gabriela Szymańska

W kategorii klas IV – VI

I miejsce Krzysztof Szymański

II miejsce Wiktor Bobela

Mateusz Węgrzynek

III miejsce Hanna Kałużka

Wyróżnienie : Adam Leja

Opiekun SKO w ZSP w Radwanicach Anna Jankowska

Gminny Konkurs SKO „Moja Karta”

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach im. Mariana Falskiego

Warunki uczestnictwa:
Format i technika wykonania prac – dowolna, przesłanie pracy w formie internetowej.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas 1 – 6.
Prace oceniane będą w dwóch kategoriach klasy 1-3 oraz 4-6.
Prace należy wysłać do opiekuna SKO, pani Anny Jankowskiej, na adres ajankowskazsp@gmail.com
Termin dostarczania prac konkursowych upływa 31 maja 2020r.
Każda praca konkursowa powinna zawierać następujące informacje:
– imię i nazwisko ucznia,
– klasę do której uczęszcza uczeń
– wypełnioną i zeskanowaną Kartę Zgłoszeniową
Prace dostarczone na konkurs muszą spełniać wszystkie kryteria praw autorskich.
Prace dostarczone na konkurs stają się własnością Organizatora konkursu i mogą być wykorzystane do organizowania wystaw i w ramach publikacji.
Nagrody zostaną wręczone w czerwcu 2020r. O sposobie wręczania nagród uczestnicy zostaną powiadomieni co najmniej tydzień wcześniej. Sposób wręczania jest uzależniony od sytuacji epidemiologicznej i związanych z tym zaleceń rządowych.

Organizator
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Odpowiedzialny
Anna Jankowska
Patronat
PKO BP o/Polkowice

konkurs_SKO 2020_karta_zgloszeniowa

Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom”

19 lutego 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Radwanicach  brali udział w eliminacjach gminnych konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom” Tegoroczne eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej w Buczynie. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Wyniki konkursu były bardzo satysfakcjonujące dla uczniów ZSP, tym bardziej że laureaci otrzymali cenne nagrody. Wszystkim pozostałym uczestnikom – na osłodę –  strażacy wręczyli ogromne czekolady.

 

 

W kategorii klas I – VI szkoły podstawowej I miejsce zajął  Radka Kewin z klasy 3b,

W kategorii klas 7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych I miejsce zajął Malinowski Szymon z klasy 7b

I I miejsce zajęła  Żerebecka Roksana z klasy 2a gimnazjum .

Całej czwórce uczniów naszego Zespołu Szkolno Przedszkolnego gratulujemy ogromnej wiedzy dotyczącej: udzielania pierwszej pomocy, zapobieganiu pożarom oraz struktur Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

konkurs

13 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom” Uczniów podzielono na dwie kategorie wiekowe:

klasy I – VI szkoła podstawowa
klasa 7 szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne.
Wyniki konkursu

klasy I – VI szkoła podstawowa
1 Baśkiewicz Ewa 4 a
2 Tychański Cezary 3 b
3 Wójcik Klaudia 3 b
4 Radka Kewin 3 b
5 Szklana Amelia 4 a

klasa 7 szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne
1 Malinowski Szymon 7b
2 Przywara Kacper G 3b
3 Żerebecka Roksana G 2a
4 Rymarowicz Paulina G 3b
5 Rakuś Aleksandra G 2b

Wycieczka do WrocŁawia

25 września 2017 uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wybrali się do Wrocławia na Festiwal Nauki. Wyjazd te odbył się w ramach realizacji projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w Gminie Radwanice”.
Celem festiwalu jest zapoznanie uczniów z ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata, sprawienie, by nauka nie była postrzegana jako niedostępna i niezrozumiała. Organizatorzy chcą przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego obejrzeli Panoramę Racławicką. Niektórych zadziwiła forma prezentacji i ogrom obrazu. Gdzie kończy się malowidło.. Uczniom bardzo podobał się pobyt w Ogrodzie Japońskim. Zgromadzono w nim prawie 270 roślin drzewiastych

. Najwyższe piętro tworzą m.in. grupy dębów szypułkowych i kasztanowce zwyczajne oraz pojedyncze okazy rodzime i obce, np. jesion wyniosły, perełkowiec japoński, platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy i modrzewnik chiński. W niższej warstwie rosną liczne cisy pospolite , niektóre ponad stuletnie. Różaneczniki , rosną w blisko 250 grupach i reprezentują około 50 gatunków i odmian. Część okazów pochodzi z nasadzeń wykonanych w latach 1909–1913.

ZAPRASZAMY DO GALERII

POBAWMY SIĘ MATEMATYKĄ

23.03.2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbyła się kolejna, doroczna impreza pod hasłem „Pobawmy się matematyką” przygotowana przez panie Annę Jankowską i Katarzynę Czaczyk. Poprzez gry i zabawy dzieci uczyły się logicznego myślenia oraz znajomości podstaw matematyki i ekonomii. Rozwiązywali krzyżówki i sudoku, robili  zakupy w sklepie, obliczali wydatki i oszczędności, popisywali się szybkością i znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie dopingujący swoich przedstawicieli zdobywali  dodatkowe punkty odpowiadając na wybrane losowo pytania. Jedną z konkurencji było słodkie dzielenie ciasta upieczonego przez rodziców. Bezkonkurencyjna okazała się klasa V B – zdobyła ona Puchar Przechodni ufundowany przez Panią Dyrektor. Przy muzyce i zabawie czas upłynął wesoło i bardzo szybko.

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

Mistrz Klawiatury

10 marca 2015 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Mistrz Klawiatury”. Współorganizatorami Konkursu były Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego reprezentowany przez p. Bożenę Dudziak – doradcę metodycznego oraz Zespół Szkolno–Przedszkolny w Radwanicach reprezentowany przez p. Annę Jankowską – nauczyciela informatyki.

Do Radwanic przyjechali uczniowie reprezentujący szkoły powiatu polkowickiego wraz ze swoimi opiekunami. Kawa i ciasto, soczki i wafelki pozwoliły nabrać sił przed czekającą na wszystkich pracą. Na początku uczestnicy zostali bardzo serdecznie przywitani przez dyrektora ZSP – Bogusławę Niemasz oraz panią metodyk. Następnie rozpoczęły się zmagania. Zadaniem uczestników było przepisanie , zgodnie z instrukcją, podanego tekstu. Zadanie tylko pozornie wydaje się łatwe, bo bardzo ważną rolę odgrywa czas.
Po zakończeniu zadania uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia naszego Gimnazjum. Zostali tam zaproszeni przez dyrektora placówki – Stanisławę Trzeszcz.
Po powrocie czekał na wszystkich ciepły posiłek – pyszna zupa pomidorowa.
No i wreszcie nadszedł moment najważniejszy – ogłoszenie wyników. Po dokładnym i wnikliwym sprawdzeniu prac Komisja podała wyniki.
I miejsce – Jakub Opyrchał SP 1 w Polkowicach
II miejsce – Damian Kłos z SP w Buczynie
III miejsce – Roksana Żerebecka z ZSP w Radwanicach.
Ponadto wyróżnienie otrzymała Karina Maciejewska – uczennica ZSP w Radwanicach.

Jestem bezpieczny…

29 kwietnia 2014 drużyna w składzie: Edyta Kulig,, Kamila Mazur i Alicja Staszak reprezentowała naszą szkołę w konkursie „Jestem bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy”. Konkurs ten odbywał się w Legnicy, do której przyjeżdżają  drużyny  z całego byłego województwa legnickiego.

Dziewczęta musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prewencji, sposobów zapobiegania pożarom oraz właściwych zachowań  wobec zaistniałych zagrożeń, znajomością zasad ruchu drogowego, jak i również doskonałą jazdą na rowerze. Edyta zrobiła duże wrażenie na policjantach, bezbłędnie pokonując rowerowy tor przeszkód. Jako jedyna nie potrąciła wiszących pałąków. Przygotowania do konkursu odbywały się pod opieką pań: Gabrieli Węgrzynek i Anny Jankowskiej.

Duża wiedza i umiejętności naszej drużyny pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca. Teraz czeka nas wyjazd do Wrocławia.

Brawo dziewczyny!

JestemBezpieczny

Turniej matematyczny ,,Pobawmy się matematyką”

11.03.2013  odbyła się kolejna, doroczna impreza promująca nauki przyrodnicze pod hasłem „Pobawmy się matematyką” przygotowana przez panią  Annę Jankowską.

Poprzez gry i zabawę dzieci uczyły się logicznego myślenia oraz znajomości podstaw matematyki. Rozwiązywali krzyżówki i sudoku, robili  zakupy w sklepie, popisywali szybkością i znajomością tabliczki mnożenia. Ćwiczyli również celność w rzutach do wybranych brył geometrycznych.

DSC06935

Klasy dopingujące swoich przedstawicieli zdobywały dodatkowe punkty, odpowiadając na pytania przygotowane przez panią Eleonorę Pawellę. Wyruszyli też w podróż przygotowana przez panią Gabrielę Węgrzynek, oczywiście podróż po mapie.  Jedną z konkurencji było słodkie dzielenie ciasta upieczonego przez rodziców.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa V A – zdobyła ona Puchar Przechodni ufundowany przez Panią Dyrektor. Przy muzyce i zabawie czas upłynął wesoło i bardzo szybko.

WSTECZ