KSIĄŻKA – PRZYJACIELEM DZIECKA. OGÓLNOPOLSKI XIX TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 30 MAJA – 7 CZERWCA 2020 R.

Książka to skarbnica wiedzy, otwiera nam drzwi do tych znanych i nieznanych zakątków świata. Pomaga nam zrozumieć siebie i odkryć, że są inni, którzy myślą jak my oraz, że mamy prawo do swoich odczuć. Umacnia nasze poczucie własnej wartości. Czytając utwory sami, a także czytając je naszym pociechom rozwijamy osobowość. Dzieci 3-6 letnie często sięgają po bajki z kącika czytelniczego w przedszkolu. Podczas odpoczynku mogą słuchać baśni czytanej przez rodziców lub nauczyciela. Spotykają się z nimi na zajęciach poznając tematykę miesiąca, a aktualnie w edukacji na odległość. Słynna pisarka Wanda Chotomska powiedziała: „Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających (…). Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej jeśli jest w rękach rodzica.” Czytanie wspiera prawidłowy rozwój psychiczny, umysłowy i moralny człowieka. Opowiadania, wiersze, baśnie z kręgu literatury dziecięcej rozbudzają zainteresowania czytelnicze przedszkolaków i motywują do korzystania z tradycyjnej ilustrowanej formy książki lub audiobooka. Systematyczne czytanie wpłynie w przyszłości na wyniki w nauczaniu tzw. czytanie ze zrozumieniem.
Grupa 6 – latków „Słoneczka” bardzo chętnie słuchała w przedszkolu utworów literackich i prezentowała swoje pozycje. W maju podczas nauki zdalnej z pomocą rodziców zapoznała się z historią powstania książki oraz zawodami związanymi z nią: redaktor, pisarz, autor, ilustrator, drukarz, czcionka. Każde „Słoneczko” ma ulubioną książeczkę, którą przedstawia na zdjęciu poniżej. Zapraszamy do oglądania. Może ktoś z Państwa znajdzie nowość do przeczytania dla swojej pociechy. Pamiętajmy w dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r., aby włączyć się w kampanię Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.
Jak wygląda kwarantanna z przedszkolakiem?
Czytajmy na głos! Dwadzieścia minut dziennie, CODZIENNIE! Jeśli dziecko jest zainteresowane, warto oczywiście czytać dłużej. Zawsze starajmy się rozmawiać z dzieckiem o przeczytanych lekturach postaciach, problemach.
Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:
buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.
Szanowni Rodzice czytajmy dzieciom książki 20 min. codziennie budując ich nawyki czytelnicze, wychowując ich na mądrych i szczęśliwych ludzi!

Kopciuszek

Audiobooki

TO NASZ HYMN – „PRZEDSZKOLE POD DĘBAMI”

To już dwa miesiące minęły od momentu zamknięcia przedszkola w Radwanicach. Mimo, że 6 maja 2020 została otwarta nasza placówka, to nie jest to jednak powszechna dostępność dla wszystkich przedszkolaków.
Nadal kontynuują nauczyciele nauczanie zdalne w domu, a dzięki Rodzicom udaje się to dokonać. Tęsknimy za naszym przedszkolem. To, co je wyróżnia to dąb, który rośnie na środku ogrodu. Już kilka razy na stronie internetowej zamieszczaliśmy artykuły o uroku ekologicznym tego miejsca. Przedszkole ma edukacyjną bazę do prowadzenia zajęć edukacyjnych na dworze. Altanka i EKOlandia – ścieżka dydaktyczna zachęca do poznania polskiej przyrody – owadów, zwierząt leśnych, ptaków, roślin zielnych, drzew, krzewów, kwiatów dostępnych na tablicach informacyjnych oraz rosnących tam okazów: wrzosów, świerku, sosny, modrzewiu, tulipanów. Już od najmłodszych lat powinniśmy oswajać dzieci z otaczającym nas światem przyrodniczym oraz uczyć jej szanowania i dbania o nią.
Drodzy Rodzice powspominajmy czasy pobytu przedszkolaków w ogrodzie i zaśpiewajmy z nimi w domu hymn, melodia w załączniku.

Hymn przedszkolny „Przedszkole pod dębami”
1. Są na świecie ogromne wieżowce,
autostrady i duże ulice.
Tyle domów
i mieszkań i ludzi,
że paluszków nie starczy, by zliczyć.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami,
w Radwanicach, które bardzo tak kochamy.
Tu gdzie każde dziecko śmieje się do dziecka
i gdzie uśmiech tak się toczy jak piłeczka. / x2

2. Są przedszkola jak chatki z piernika,
okna mają wesołe jak słońce.
A w ogródkach
drewniane koniki
i huśtawki na wietrze tańczące.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami…/ x2

 

 

TO NASZ HYMN –  „PRZEDSZKOLE POD DĘBAMI”

To już dwa miesiące minęły od momentu zamknięcia przedszkola w Radwanicach. Mimo, że 6 maja 2020 została otwarta nasza placówka, to nie jest to jednak powszechna dostępność dla wszystkich przedszkolaków.

Nadal kontynuują nauczyciele nauczanie zdalne w domu, a dzięki Rodzicom udaje się to dokonać. Tęsknimy za naszym przedszkolem. To, co je wyróżnia to dąb, który rośnie na środku ogrodu. Już kilka razy na stronie internetowej zamieszczaliśmy artykuły o uroku ekologicznym tego miejsca. Przedszkole ma edukacyjną bazę do prowadzenia zajęć edukacyjnych na dworze. Altanka i EKOlandia – ścieżka dydaktyczna zachęca do poznania polskiej przyrody – owadów, zwierząt leśnych, ptaków, roślin zielnych, drzew, krzewów, kwiatów dostępnych na tablicach informacyjnych oraz rosnących tam okazów: wrzosów, świerku, sosny, modrzewiu, tulipanów.  Już od najmłodszych lat powinniśmy oswajać dzieci z otaczającym nas światem przyrodniczym oraz uczyć jej szanowania i dbania o nią.

Drodzy Rodzice powspominajmy czasy pobytu przedszkolaków w ogrodzie i zaśpiewajmy z nimi w domu hymn (melodia do odsłuchania TUTAJ).

Hymn przedszkolny „Przedszkole pod dębami”   

Są na świecie ogromne wieżowce,
autostrady i duże ulice.
Tyle domów
i mieszkań i ludzi,
że paluszków nie starczy, by zliczyć.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami,
w Radwanicach, które bardzo tak kochamy.
Tu gdzie każde dziecko śmieje się do dziecka
i gdzie uśmiech tak się toczy jak piłeczka. / x2

Są przedszkola jak chatki z piernika,
okna mają wesołe jak słońce.
A w ogródkach
drewniane koniki
i huśtawki na wietrze tańczące.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami…/ x2

 

DBAJMY O ZIEMIĘ – SŁONECZKA PRZYPOMINAJĄ

22 kwietnia w kalendarzu to kartka „zielona” jednego ze święta ekologicznego oprócz takich ważnych jak: Światowy Dzień Lasu (21 marca), Światowy Dzień Wody (22 marca), Międzynarodowy Dzień Ptaków (1 kwietnia), Dzień Leśnika (5 kwietnia). Dzieci z przedszkola w Radwanicach uczą się już od grupy 3 latków jak dbać o środowisko: segregując śmieci z nauczycielami, zachowując się odpowiedzialnie w ogrodzie przedszkolnym i przestrzegając zasad małego ekologa na ścieżce dydaktycznej EKOlandia, na spacerze, na wycieczce w lesie, w parku. Postawa proekologiczna powinna być kształtowana w przedszkolu, w szkole, domu rodzinnym, co zaowocuje w życiu dorosłym. Opieka nad zwierzętami, hodowla i pielęgnacja roślin może być rozwijana małymi krokami już u malucha. Z okazji Dnia Ziemi dzieciom z grupy „Słoneczka” przeczytali rodzice w czasie zabawy on – line wiersz Bożeny Formy „Ziemia”:

Nasza Ziemia to piękna kraina,
na niej skały, lądy, morza.
Wiele różnych przedziwnych zjawisk,
i tajemnic w sobie chowa.
Wszyscy zawsze dbajmy o Ziemię,
aby oazą dla nas była.
By jej człowiek nie zaśmiecał,
pełnią życia nam tętniła.
Brudna woda, nieczyste powietrze,
precz spaliny, nieczyste odpady.
Więcej tego nikt z nas już nie chce
nowe trzeba mieć zasady.
Wszystkie żale dziś ludziom ogłaszaj
Niechaj ciągle o ciebie dbają.
Nasza Ziemio niech cię mieszkańcy
Wciąż z odpadów oczyszczają.

W ilustracji wykonanej do utworu 6 –latki pokazują, że nie jest obojętne to, co niszczy naszą planetę. Ten manifest wyrysowany w różnej formie: kuli ziemskiej, dzieci świata, lasów, wody, segregacji śmieci ukazuje jak serce dziecięce ma moc apelu o dobroć człowieka i życia w zgodzie z przyrodą. Cieszę sie jako wychowawca, że mama i tata pracują zdalnie z przedszkolakami, które tak entuzjastycznie pokazały swoją wrażliwość na ekologię poprzez barwne emocje na obrazkach. Te rysunki niech będą przykładem dojrzałej postawy małego przyrodnika nawołującego: “I ty przedszkolaku oraz dorosły człowieku oszczędzaj wodę, nie niszcz i nie śmieć – dbaj o przyrodę!”

 

Życzmy sobie wszyscy, aby Dzień Ziemi królował nam cały rok!

TĘSKNIĄ NAUCZYCIELE. TĘSKNIĄ PRZEDSZKOLAKI I UCZNIOWIE. TĘSKNIĄ RODZICE…

Od 16 marca 2020 mija już kolejny tydzień, kiedy placówki oświatowe są zamknięte. Nauczyciele Publicznego Przedszkola w Radwanicach wybrali różne sposoby komunikowania się z dziećmi zarówno poprzez kontakty mailowe, telefoniczne jak i facebook, realizując treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Cieszymy się, że rodzice bardzo chętnie pracują ze swoimi pociechami, aby w sytuacji pandemii zainteresować je literkami, zabawami matematycznymi, tekstami z zakresu literatury dziecięcej, piosenkami,  tańcami, zabawami ruchowymi, które wysyłają wychowawcy. Dzieci również uczą się poprzez zabawę multimedialnymi grami interaktywnymi rozwijającymi percepcję wzrokową, słuchową i koordynację wzrokowo – ruchową. Ile uśmiechu i innych emocji pozytywnych towarzyszy przedszkolakom, kiedy wykonają zadanie lub bawią się on – line, co pokazują zdjęcia przesłane przez mamę i tatę. Tęsknią uczniowie i dzieci 2,5 – 6 letnie za nauczycielami, paniami pomocami oraz koleżankami, kolegami, zabawkami, smacznymi posiłkami i salami.  Maluchy wykonują prace plastyczne w oparciu o usłyszane opowiadania czytane przez rodziców, babcię, dziadka, piszą literki, szlaczki, odejmują, dodają lub robią kwiatki, ptaszki itp.

To dobra lekcja tolerancji i szacunku dla rodziców i nauczycieli. Wspierajmy się więc nawzajem – Państwo i My!  To dobry sprawdzian z odpowiedzialności.

Dziękujemy Państwu za pracę zdalnego nauczania z milusińskimi i zapraszamy do dalszej współpracy. Na wysłane na zdjęciach powitanie nauczycieli przedszkola siostry: Gabrysia, Aurelia i Lilianka odpowiedziały szybko i artystycznie wykonując wielobarwne, wiosenne pozdrowienia dla Pani Dyrektor, nauczycieli i innych pracowników oraz dzieci.

Składamy Rodzicom wyrazy wielkiego uznania i podziękowania za czas, cierpliwość i wytrwałość w pracy z dziećmi 🥰
Życzymy zdrówka!

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielami z Publicznego Przedszkola w Radwanicach

Szanowni Rodzice!

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji oraz współpracy. Nauka poprzez zabawę w przedszkolu na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana przy współpracy nauczyciela i rodziców w warunkach edukacji w domu rodzinnym. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu nabiera nowego znaczenia. Zachęcamy do współpracy i uruchamiamy konsultacje telefoniczne z nauczycielami z Publicznego Przedszkola w Radwanicach!

DYŻURY TELEFONICZNE NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00 – 12.00!

DYŻURNE TELEFONY mają nauczyciele:

  • Iwona Derkacz, wychowawca grupy Słoneczka
  • Agnieszka Gąsiorowska, wychowawca grupy Skrzaty
  • Natalia Horoszczak – Bethke, wychowawca grupy Żabki
  • Małgorzata Majewska, wychowawca grupy Jeżyki
  • Magdalena Remiszewska, wychowawca grupy Gwiazdeczki  
  • Katarzyna Żyta, wychowawca grupy Pszczółki
  • Paweł Żyta, wychowawca grupy Motylki
  • Justyna Olejarz, nauczyciel współorganizujący nauczanie w grupie Żabki
  • Katarzyna Tomaszewska, , pedagog specjalny – porady i pomoc pedagogiczna, nauczyciel pracujący w różnych grupach przedszkolnych, tel. 665-925-472 

NASZE ZADANIA TO:

 ROZMOWA Z RODZICEM PRZEZ TELEFON – POMOC W ZDALNYM NAUCZANIU DZIECI

 WSPIERANIE RODZICA W CZASIE EDUKACJI W DOMU POPRZEZ ZABAWĘ

ROZMOWA TELEFONICZNA Z DZIECKIEM

 UDZIELANIE POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

 WSKAZÓWKI – JAK RADZIĆ SOBIE Z DZIECKIEM Z TRUDNOŚCIAMI WYCHOWAWCZYMI?

 PROPOZYCJE LITERATURY DZIECIĘCEJ, ZABAW LOGOPEDYCZNYCH, MATEMATYCZNYCH I PRZYRODNICZYCH

 PROPOZYCJE TECHNIK I ZABAW PLASTYCZNO –TECHNICZNYCH

 WSKAZÓWKI – JAKICH PIOSENEK I ZABAW TANECZNYCH UCZYĆ DZIECI?

 PROPOZYCJE ZABAW DOWOLNYCH Z DZIECKIEM W DOMU

 PROPOZYCJE ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH I ZABAW RUCHOWYCH

 

W TYCH DNIACH BĄDŹMY RAZEM W KONTAKCIE TELEFONICZNYM!

DRODZY RODZICE NIE JESTEŚCIE SAMI W TYCH TRUDNYCH CHWILACH W CZASIE AKCJI #ZOSTAŃWDOMU! MOŻECIE LICZYĆ NA NASZĄ POMOC!

7 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Światowy Dzień Zdrowiaświęto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie.

W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach ważnym priorytetem jest kształtowanie u dzieci przedszkolnych nawyków zdrowotnych zarówno w zakresie zdrowego żywienia jak i aktywności ruchowej.  Już od najmłodszych lat ważne jest, aby nabierały one przekonań do właściwego odżywiania poprzez działanie, przeżywanie, odkrywanie i przyswajanie treści prozdrowotnych w formie ekspresji ruchowej, plastycznej, teatralnej. Realizowane są Ogólnopolskie programy prozdrowotne: Akademia Aquafresh, Akademia Zdrowego Przedszkolaka, ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” fundacji BOŚ. Nasze przedszkolaki w czasie roku szkolnego podejmowały wiele przedsięwzięć – wykonanie soków owocowych, kanapek, szaszłyków owocowo-warzywnych, surówek.

W czasie dzisiejszej sytuacji pandemii warto przy tej okazji pamiętać jakie szlachetne jest nasze zdrowie i jak należy o nie dbać, szczególnie o higienę osobistą.  O zdrowiu jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo, dlatego wykorzystując dziecięcą ciekawość i zdolność do zadawania tysiąca pytań, można przybliżyć im podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością. Poniżej proponujemy Państwu linki:

https://zdrowyprzedszkolak.pl/zdrowe-zywienie/746/zdrowe-zywienie-na-przeziebienie.html
https://zdrowyprzedszkolak.pl/zdrowe-zywienie/751/dynia-rekordzista-wsrod-warzyw.html
https://zdrowyprzedszkolak.pl/zdrowie/761/naturalne-sposoby-na-wzmacnianie-odpornosci-dzieci.html
https://zdrowyprzedszkolak.pl/
https://www.akademia-aquafresh.pl/
https://przyjacielenatury.pl/artykuly/aktywny-przedszkolak/
https://przyjacielenatury.pl/

W czasie zagrożenia koronawirusem pamiętajmy szczególnie dziś o pracownikach służby zdrowia, którzy pracują w szpitalach niosąc pomoc innym.  Składamy wyrazy szczególnego podziękowania:

Wszystkim paniom, wszystkim panom
którzy leczą,
nawet tym, co zapisują
zastrzyk dzieciom.
Tym, co w gardła zaglądają
lub do ucha,
którzy dają gorzkie leki
na ból brzucha.
Tym, co wiercą w naszych zębach
aż płaczemy –
Dziękujemy im serdecznie,
że pracują w Służbie Zdrowia.

 

 

WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!

 Wiosna nadchodzi, a każdy z nas się raduje, że dni są coraz dłuższe, a promyki słońca ogrzewają naszą Ziemię. Przedszkolaki z Radwanic poszukajcie oznak wiosny! Na pewno na Waszym podwórku zielenieje już trawa, pąki listków rozwijają się na gałązkach drzew, krzewów, a wierzbowe kotki zachwycają pięknem i zapachem. Dorośli pamiętają, że wiosna urzeka tak, jak śpiewał zespół Skaldowie: „Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, wiosna – znów nam ubyło lat, wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy”.

Równonoc wiosenna przypada 20 marca, pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Kalendarzowa wiosna zaczyna się 21 marca. Jednym z najstarszych, ludowych zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny jest topienie marzanny, które ma symbolizować odejście zimy.

Aby pożegnać zimę, przygotowano kukłę ze słomy. Strojono ją w kolorowe spódnice, falbany, wstążki i kokardy. Na głowę zakładano jej wianek. Kukła miała symbolizować wszystkie choroby i zło, które dokuczało ludziom w zimie. W pierwszy Dzień Wiosny niesiono marzannę na długim kiju przez wieś lub miasteczko nad wodę. Tam wśród tańców i śpiewów topiono ją. Zaczynało się nowe życie.

 

 „Chodzenie z maikiem/gaikiem” (na Śląsku: „z goikiem”) to obrzęd polegający na obnoszeniu po domach gałęzi sosnowej lub całej choinki ozdobionej wstążkami, własnoręcznie wykonanymi ozdobami, skorupkami jajek czy kwiatami.

„Ruszamy gromadą,
wesołym pochodem,
niesiemy Marzannę
nad zieloną wodę.

A teraz, gdy zima
poszła już daleko –
zatańcz z nami, wiosno,
nad zieloną rzeką…”

Drodzy Rodzice,  poszukajcie ze swoimi pociechami motywów przyrody wiosennej podczas spacerów. Zapraszamy również do czytania dzieciom opowiadań o wiośnie w załączniku.   

I. Koszałek opałek szuka wiosny.
II. Wiosenna narada.

POŻEGNANIE FERII NA BALU KARNAWAŁOWYM DLA DZIECI Z GMINY RADWANICE

22 lutego 2020 r. odbył się Bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice w wieku od 3 do 9 lat, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” przy współpracy z Urzędem Gminy w Radwanicach oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w auli szkoły. Sobotnie przedpołudnie zgromadziło rodziców z dziećmi, a nawet babcie, dziadków z wnukami zachęcając ich do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Ta inicjatywa lokalna pokazała, że weekend można spędzić integrując się z innymi mieszkańcami gminy. Odbyła się dzięki akcji „Podaruj serce w słodkim cieście”, z której część dochodu uzyskana ze sprzedaży ciast upieczonych przez członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, pracowników ZSP oraz rodziców dzieci przedszkolnych przeznaczono na organizację karnawałowego szaleństwa.

Zabawy, tańce, swawole na parkiecie to potrzeba nie tylko dzieci, ale i dorosłych w okresie karnawału. Ten czas już dobiega końca, kiedy się zbliża środa popielcowa.

Ostatnia sobota karnawału zachęciła do tańca dzieci, a rodziców wcześniej do wyszukania strojów karnawałowych na bal. Powitaliśmy więc bajkowe postacie: wróżki, czarodziejki, Elzy, Anny z Krainy lodu, Pszczółki Maje, księżniczki, Królewny Śnieżki, Śpiące Królewny, Kubusia Puchatka, czarownice, Spidermana, Batmana, Supermana, Ninjago, Żółwie Ninja,  piratów oraz zwierzątka: biedronki,  pszczółki, motylki, dzwoneczki, pajączki, ptaszki, nietoperze . Sala bajeczna, ustrojona różnobarwnymi balonami, kolorowymi maskami i krepiną zapraszała do pierwszego tańca przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”.

Miło było popatrzeć, kiedy wszystkich porywały do zabawy panie animatorki z Centrum Zabaw „Kubuś Puchatek” – pani Gosia i pani Ewa. W czasie słuchania składanki muzycznej utworów uczestnicy balu ponieśli się w wir tanu tańcząc kankana, makarenę, lambadę, kaczuchy oraz do piosenek znanych wykonawców: Cleo, Roksany Węgiel, Viki Gabor i piosenek z fimów Disneya.

Niezwykłym punktem programu karnawałowego były bańki mydlane, które przyciągały małą i dużą widownię. Każdy z dzieci mógł je dotknąć albo zrobić swoje. Pokaz czarowania baniek różnej wielkości, kolorów zadziwił wszystkich.   Jeszcze ciekawsze były bańki z płomykiem, które zaskoczyły rodziców i dziadków. Kto chciał dowieść z dorosłych swojej odwagi mógł pokazać na swojej dłoni bańkę płonącą. Najwięcej radości przyniosło zamykanie w bańce.  Tańce „połamańce” wyginały wszystkich w różne strony. Widok pięknych strojów wprowadzał radość na twarzach maluchów, a skoczna, rytmiczna muzyka rozbawiała. Każdy mógł się poczuć królem czy królewną balu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkursach z przechodzeniem pod liną, przez tunel, czy tanecznym.

Gościem na balu był Shrek, który powitał uściskiem dłoni i tańczył razem z milusińskimi. Nawet twarze można było ubarwić dzięki mamie Gai – pani Monice Steciąg, która z wielkim artyzmem malowała motylki, biedronki, myszki na życzenie dzieci wytrwale czekających w kolejce. Dziewczynki: Iza, Weronika, Kinga i Jowita ze Szkolnego Klubu Wolontariatu służyły pomocą i tańczyły razem z najmłodszymi dziećmi. Pani Marta Zakrzewska, specjalista ds. promocji gminy wykonywała zdjęcia.   Tańcom nie było końca aż do poczęstunku przygotowanego w kawiarence przez członków stowarzyszenia.

Ile było frajdy, kiedy każdy z uczestników balu otrzymał nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Radwanicach. To sobotnie przedsięwzięcie ukazało, że spędzenie wolnego czasu na koniec ferii może być wyjątkowe, z daleka od zgiełku wśród zakupów w marketach, galeriach. Atrakcje na balu będą pamiętać wszyscy jeszcze bardzo długo. To był dobry sposób do podjęcia ruchu dla zdrowia i promowania atrakcyjnego spędzenia weekendu na terenie gminy Radwanice. Te niezapomniane chwile bowiem łączą społeczność lokalną i rodzinę.

Szczególne podziękowanie składamy członkom Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, dzięki którym odbył się bal: pani Annie Anczykowskiej, pani Iwonie Derkacz, pani Karolinie Hofmańskiej, pani Dorocie Kalecie – Tymowicz, pani Halinie Kozłowskiej, pani Karolinie Mikołajewicz oraz pani Ewelinie Sip.

Dziękujemy serdecznie panu Wójtowi Pawłowi Piwko za ufundowanie nagród dla dzieci oraz pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i rodzicom zaangażowanym w organizację balu, szczególnie paniom: Monice Steciąg, Agnieszce Gąsiorowskiej, Annie Cymbalak, Ewelinie Demeszuk, Alicji Baszyśniej, Marcie Zakrzewskiej i wolontariuszkom.

Dziękujemy Szanownym Rodzicom oraz pracownikom placówki, którzy upiekli ciasto na bal.

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice i Dziadkowie, że spędziliście z nami sobotni czas.

📸 Zapraszamy do naszej galerii! 📸
WSTECZ