„ SZKOŁA PAMIĘTA”

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radwanicach przystąpił do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.
Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Wolontariusze pod opieką Cecylii Łakomiec włączając się do akcji postanowili podjąć następujące działania:
– posprzątać bezimienne i opuszczone groby,
– zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
– uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;
– odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z placówek naszej gminy.
W związku z tym klasa VIII b i wolontariusze ZSP Radwanice pod opieką nauczycieli –
C, Łakomiec i K, Laskowskiego udała się na cmentarz w Łagoszowie Wielkim.
To piękna inicjatywa, dziękujemy uczniom, zaangażowanym rodzicom i nauczycielom.

Wycieczka do Wrocławia

18 października 2019 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Wrocławia.
Najpierw pojechaliśmy do Muzeum Narodowego, aby obejrzeć słynną „Panoramę racławicką”,w której znajduje się panoramiczny obraz o wymiarach 15 x 114 m, który dzięki specjalnie zastosowanej perspektywie, oświetleniu i pierwszoplanowych eksponatach przenosi widza wprost w historię dzieła.
Po południu przejechaliśmy kolejką gondolową „Polinka” do „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Zachwyciły nas w nim przede wszystkim: łódź podwodna, wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi.
Do domu wróciliśmy o godz 19.00 – szczęśliwi i pełni wrażeń. Bardzo chętnie wrócilibyśmy jeszcze do stolicy województwa dolnośląskiego.
W wycieczce do Wrocławia zorganizowanej przez panią Annę Jankowską uczestniczyli uczniowie klas IV, Va, Vb. Opiekunami uczniów byli: pani Aneta Steciąg i pan Kazimierz Laskowski.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w Przemkowie

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność za stworzenie trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie młodym. Darzył ich zawsze szczególnym uczuciem.

30 maja odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w Przemkowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z następujących klas: Adrianna Mazur kl.  1b, Klaudia Wójcik kl. 3b , Kewin Radło kl.3b, Hanna Kałużka  kl.4a, Maria Zawis kl.5b , Szymon Kęska kl.6b, Mikołaj Kałużka 7b, Stemplewska Aleksandra 2GmB, Radecka Kinga 3GmA W konkursie ogółem brało udział 50 uczestników. 

I miejsce ex aequo – Hanna Kałużka i Maria Zawis,

wyróżnienie – Szymon Kęska,

I miejsce – Aleksandra Stemplewska,

III miejsce- Klaudia Wójcik,

III miejsce – Mikołaj Kałużka. Gratulujemy! 

Uczniów do konkursu przygotowali: mgr Kazimierz Laskowski, mgr Renata Kałużka, mgr Krystyna Zawis.

WYCIECZKA – MIĘDZYZDROJE

W dniach od 14 do 16 maja 2018 roku uczniowie klas Vb i VII b pod opieką swoich wychowawców: mgr Doroty Kalety – Tymowicz oraz mgr Kazimierza Laskowskiego wyjechali na wycieczkę do Międzyzdrojów, gdzie rozpoczęła się ich wielka przygoda z morzem. Codzienne spacery brzegiem morza: przodem, tyłem (kiedy wiał silny wiatr), po piasku, po falach (im więcej zamoczonych butów, tym weselej) dostarczyły młodzieży niezapomnianych wrażeń i wiele radości. Zabawy na plaży, biegi, budowanie zamków z piasku to tylko niektóre z licznych rozrywek w tym urokliwym miejscu, które oczywiście zostały uwiecznione na różnych śmiesznych fotografiach.

Uczniowie zapoznali się również z florą i fauną nadmorskiego regionu Polski, poznali nowe obiekty kulturalne, a także kształtowali swoją osobowość. Wspólne spędzanie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu, sprzyjało wytworzeniu korzystnych relacji nauczyciel –uczeń, a wychowawcom dało możliwość głębszego i bardziej wszechstronnego poznania swoich wychowanków, ich zainteresowań, problemów oraz predyspozycji. Oderwanie od systemu klasowego umożliwiło nauczycielom – wychowawcom poznanie uczniów w sytuacjach pozaszkolnych, sprzyjało ich otwartości, budowaniu wzajemnego zaufania.

Program wycieczki stworzył możliwości realizacji tych celów, które trudne byłyby do zrealizowania w warunkach szkolnych, był prowokacją do odejścia od schematyzmu i sztampy, a przede wszystkim sprzyjał temu, co najważniejsze w pracy edukacyjnej – „rozbudzaniu ducha”.

Pobyt dziecka na wycieczce to niemały wydatek dla rodziców, ale bezcenny dar dla ich dziecka. To okazja do rozwijania samodzielności, nawiązywania bliższych kontaktów z rówieśnikami, korzystania z walorów zdrowotnych i turystycznych okolicy, uczenia się kultury i zachowania w nowych miejscach i sytuacjach.

Gdy widzimy taką młodzież, jesteśmy przekonani, że ich przyszłość będzie owocna i na pewno przyniesie innym wiele dobrego, bo przecież to oni są przyszłością świata!

Dziękujemy Wam, kochani, jesteście wspaniali!

Jak się uczyć? Skutecznie! Warsztaty technik efektywnego uczenia.

Znajomość technik efektywnego uczenia pomaga dzieciom szybciej i skuteczniej opanować wymagany materiał. Techniki te usprawniają pamięć, koncentrację, sprawiają, że materiał jest lepiej i na dłużej zapamiętywany, ponadto czynią naukę przyjemniejszą. Techniki wspomagające uczenie można wykorzystywać przy nauce każdego materiału – zarówno języka obcego, matematyki, biologii jak i wielu innych. Uczniowie klasy VII b w trakcie warsztatów dowiedzieli się, czym są mnemotechniki i jak mogą im pomóc w codziennej nauce, poznali najskuteczniejsze strategie uczenia się, nauczyli się efektywnie przygotowywać do nauki i lepiej planować proces uczenia.

Praca na warsztach miała charakter aktywny – uczestnicy zdobywali wiedzę poprzez zabawy i gry edukacyjne.

Warsztaty były prowadzone w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Polkowicach przez psycholog mgr Barbarę Malinowską.

Wycieczka do Karpacza

Dnia 15 lutego 2018 roku, odbyła się wycieczka do Karpacza. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie klas III – VII SP, klasy III Gimnazjum. Opiekunami tejże wyprawy byli: Dorota Kaleta – Tymowicz, Bartosz Różycki, Kazimierz Laskowski.

Pierwszym punktem było Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego.

Muzeum to nie tylko ekspozycja, ale wielki plac zabaw dla małych i dużych. Wyposażona jest w guziki, joystiki i piloty zdalnego sterowania, które pozwalają na wprawianie modeli w ruch.

Ciekawscy znaleźli tu coś dla siebie – przy każdej z gablot zostały umieszczone tabliczki prezentujące najciekawsze informacje o modelu/budowli. Następnie przeszliśmy do Muzeum Konsol i Gier video. Jest to wyjątkowe miejsce w Karpaczu, w którym zgromadzono cały przekrój przeróżnych konsol gier video, jakie powstały na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Znaleźć tu zatem można zarówno konsole pierwszej generacji (w zbiorach muzeum znajduje się PHIPLIS TELE-SPIEL z 1975 roku), jak i najnowsze konsole generacji 8. Konsole to jednak nie wszystko co wchodzi w skład ekspozycji tej oryginalnej wystawy. Znajdują się tu bowiem także komputery, gry, pady, joysticki oraz wiele innych gadżetów, które związane są z grami video. W dodatku, ku uciesze zapalonych graczy nie zabrakło tu nawet stanowisk do samodzielnej gry, na oryginalnych konsolach, w kultowe i doskonale znane tytuły, takie jak: Pong, Super Mario Bros, Duck Hunt, Donkey Kong, Sonic, Giana Sisters i wiele innych.

Saneczkowa Góra – jazda na saneczkach to świetna zabawa zwłaszcza w dobrym i zgranym towarzystwie. W grupie można poszaleć, a jazda na sankach „smakuje inaczej”, bawi i wyzwala mnóstwo śmiechu i radości. Wspaniała zimowa pogoda i świeży śnieg dostarczyły nam wielu wrażeń, ale także pozwoliły zgłębić wiedzę o zasadach bezpiecznego zachowania się na stoku. Po takich saneczkowych szaleństwach mamy więcej energii i optymizmu!!! Wszyscy razem zgodnie stwierdzamy Hu! Hu1 Ha! Nasza zima nie jest wcale taka zła, a zjazdy na sankach to super propozycja na czynne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu zimą.

Dziękujemy Urzędowi Gminy i Sołectwu w Radwanicach za wsparcie finansowe.

POWIATOWY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

– Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko jest na swoim miejscu – takimi słowami przywitali organizatorzy uczestników imprezy dodając: – Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność stworzenia trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie młodym, których ukochał szczególnie. Dlateg też ten konkurs recytatorski ma uzmysłowić młodym mieszkańcom powiatu wagę tego zadania, potrzebę ich żywego i odpowiedzialnego zaangażowania w procesie kształtowania świata. Głównym celem jest również zainspirowanie uczniów do pogłębienia własnej wiary i pobudzenia wrażliwości poetyckiej oraz włączenie się w realizację dorocznego programu duszpasterskiego.

26.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, który został zorganizowany przez SP nr 2 w Przemkowie pod patronatem starosty polkowickiego.

Rada artystyczna wysoko oceniła poziom prezentacji uczniów, którzy doskonale poradzili sobie z doborem tekstów i ich interpretacją. Nagrody ufundował powiat polkowicki.

I miejsce  Mikołaj Kałużka z klasy VIB

II miejsce Hanna Kałużka z klasy III A

III miejsce Maria Zawis z klasy IV B.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII
WSTECZ